×
MEKO
CEO'nun Mesajı


İşinize Değer Katmak İçin Varız

Bugünün dünyasında büyümeyi sürdürülebilir kılmak şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluk olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz pazar şartlarında rekabetin de yoğunlaşmasıyla birlikte hem büyümek, hem de rekabete meydan okumak gerekiyor. Bunun için ön koşul, üretimde hız ve kaliteyi aynı anda sağlayabilmekten geçiyor. İstenilen hedefleri yakalayabilmek ise, ancak kaynakların etkin kullanımı ile mümkün oluyor. Otomasyon sistemleri de bu noktada devreye girerek, kuruluşlara ihtiyaçları olan bu verimli çalışma ortamlarını sunuyor.
Otomasyon sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak 40 yılı aşkın süredir sizlere en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Kurulduğumuz ilk yıldan itibaren güven odaklı bir yaklaşımla çalışıyoruz ve üretiyoruz. Her sektörün, o sektörde faaliyet gösteren her bir kuruluşun farklı olduğu bilinci ile sizlere özel çözümler üretiyoruz. Ürünlerimizde ve hizmetlerimizde kullandığımız yüksek teknoloji ile rekabet ortamında gücünüzü sürekli kılıyoruz.
MEKO olarak, 1983 yılından bu yana edindiğimiz bilgi birikimimiz ve deneyimimiz ile projelerinizin her aşamasında işinize değer katmak için sizinle birlikteyiz.


Rıza Aycan 
Yönetim Kurulu Başkanı / CEO

Sektörde 40 Yıla Yakın

Türkiye

1983’den Bugüne

MEKO Hakkında

Hakkımızda

Ülkemizdeki kuruluşların, teknolojinin sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak, ulusal ve uluslararası pazarda rekabet güçlerini yükseltmek amacıyla 1983 yılında, Ankara’da kurulduk. Uluslararası standartlardaki üretim anlayışımız ve sektörde kazandığımız deneyim sayesinde endüstriyel otomasyon alanında kısa sürede yurtdışında da tanınan bir kuruluş haline geldik.
Un, yem ve tavukçuluk sektörleri başta olmak üzere, minimum maliyet, maksimum kapasite ve kalitede üretimi hedefleyen tüm endüstrilere hizmet veriyoruz. MEKO olarak, PLC ve bilgisayar kontrollü endüstriyel otomasyon sistemleri, komple elektronik tartım ve dolum sistemleri, kümes havalandırma ve kafes sistemleri sunuyoruz.
Enerji nakil hatlarından, zayıf akım sistemlerine tüm elektrik ve altyapı sistemlerinin üretimi, kurulumu ve devreye alınması ile ilgili taahhüt işlerinde hizmet veriyoruz.
1983’den Bugüne
Şirket Profili
Misyonumuz
Müşterilerimize uluslararası standartlarda kaliteli ürün ve hizmet sunmak, gelişmiş son teknolojileri kullanarak üretim ve endüstriyel otomasyon alanında çözüm ortaklığımızı sürekli kılmak.
Vizyonumuz
Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun sektörel bilgi birikimi ve deneyimimiz, geleceğin teknolojisini kullanabilen uzman insan kaynağımız, satış sonrası etkin ve hızlı servisimiz, gelişmiş, güvenilir ve yaratıcı tasarımlarımızla iş hacmimizi artırarak uluslararası alanda büyümek.
Değerlerimiz
İşimizi yaparken bizlere yol gösteren değerlerimiz:
 • MÜŞTERİ ODAKLILIK

  Odak noktamız, müşterilerimizin her ihtiyacına karşılık vererek, memnuniyeti üst seviyede tutmak.

 • TUTKU

  Yaptığımız her işte bağlılık ve tutkuyla çalışırız.

 • GÜVENİLİRLİK

  İşlerimizi taahhüt ettiğimiz şekilde ve sürede teslim ederiz.

 • KALİTE

  Yaptığımız her işte, yenilikçi ve daha iyi olma anlayışını ortaya koyarız.

Kilometre Taşlarımız

Zaman Tüneli

Üretim
Üretim

Sürdürülebilir Gelişim İçin Üretiyoruz

Teknolojinin, üretim süreçlerine entegre edilmesinin sürdürülebilir gelişimin ön şartı olduğuna inanıyoruz. Sektörünüze ait son teknolojileri kullanmak, sizin adınıza maliyet ve fonksiyon analizleri yapmak ve kritik üretim noktalarındaki olası aksaklıkları öngörerek sisteminizin sorunsuz işlemesini sağlamak için çalışıyoruz.
AR-GE
Ar-Ge
Ar-Ge

AR-GE

Sektörde geride bıraktığımız 40 yılda birçok yeniliğe ve ilke imza attık. Hayata geçirdiğimiz sayısız başarılı projenin arkasında AR-GE’ye verdiğimiz değer bulunuyor. Sektörlerin ihtiyaçlarına odaklanıyor, teknolojik yenilikleri yakından takip ediyor, otomasyon alanındaki gelişmeleri sürekli araştırıyor ve her zaman daha iyisini yapma isteği ile çalışıyoruz.
Kalite

Kalite Politikamız

MEKO olarak, kalite yönetim sistemleri kapsamında yürüttüğümüz tüm çabaları, üretim standartlarımızı korumak ve kendimizi sürekli geliştirmek için fırsat olarak görüyoruz. Bu yaklaşımla;

 • Ürün ve hizmetlerimizi etkileyen tüm süreçlerimizi sürekli iyileştirmeyi,
 • Müşteri odaklı yaklaşımımızla müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı,
 • Tüm çalışanlarımızda kalite bilincini oluşturmayı ve sisteme etkin katılımlarını sağlamayı,
 • Eğitimle sürekli gelişmeyi,
 • Kaynaklarımızı etkin olarak kullanmayı,
 • Gelişen teknolojiyi ürün ve hizmetlerimize entegre etmeyi,
 • Tedarikçi ilişkilerimizde, çözüm ortaklığı anlayışıyla karşılıklı fayda esasına dayanan çalışmalar yapmayı taahhüt ediyoruz.
Kalite

Kalite Belgelerimiz

40

Yıllık Deneyim

50+

Ülkeye İhracat

17

Farklı Sektör

1000+

Çalışan Sistem